Saykomatrixx's Blog

Mart 3, 2010

Türk Telekom Söğüşleme Merkezi

Türk telekom söğüşleme merkezini aradım. Kullandığım konuşkan hatta ait fatura Cep telefonu arayınca ebesinin bilmemnesi gibi kabarınca farz olmuştu. Konuşkan hatta ait sabit ücret 25 lira. Sadece konuşkan olduğun için 25 lira ödüyorsun aylık Kurt telekoma. Peki Standart hat ne kadar? Sabit ücreti 15 lira, daha makbul. Ha bu arada bilginiz olsun 8 Ocak itibarıyla kaz gibi yolma dönemi başlamış ve hesaplıhatt denen zıkkıma abonelik almıyorlarmış. Ya da hesaplıhattı kaldırdılar tamamen. Artık orasını sormadım. Neyse standart söğüşlemeye geçtim. 15 lira sabit, gerisi konuştuğun kadar. Peki niye bu sabit ücret? Orasının cevabı yok. Ben sadece Telefon hizmeti alıyorum ADSL uydunetten. Eski adettir evde telefon olsun diyoruz sabit hat alıyoruz, alışkanlık. Ama 15 lira sabit ücret niye? Açıklaması yok.

Neyse Banu hanıma ulaştım, benden telefon numaramı sordu, sanki sistemde gözükmüyor bu halt, sonra benim mi hat? Evet benim. Peki TC kimlik numaram ne? Ezberimde yok, kıvrandım hatırlayıncaya kadar. Bir de niye TC kimlik numarası? Bu çok özel bilgi değil mi? Niye TC kimlik numarası? sistem soruyormuş. Nasıl bir sistem o? Neyse hatırlayıp söyledim. Doğum yeri dedi, onuda söyledim. Standart hatta geçiverdik böylece, ama 27 marttan itibaren.  Niye o zamana kadar? Yeni fatura (mart ayınınki) patlayacak götümüze. Onu da sokmadan duramaz Telekom.  25 sokacağı var ya ondan.

Demekki bu tecrübeden alıncak dersler :

1- Hesaplı hat demek şeye artık abone almıyorlar. Her halükarda 15 lira giren tarifeye geçilebiliyor en ucuz.

2- Abonelik değiştirmek isteyince ayın 27 sinde arayacağız, sonraki ay götümüze patlamasın diyorsak.

3- TC kimlik numaranı ezberleyeceksin ve herkese söyleyeceksin ki adına sağdan soldan kredi çekip, sahte hesap açsınlar. Böylece herkesin elinde oyuncak olabil.

Birde size oyuncak https://ett.turktelekom.com.tr/etmh/index.do adresine girin. soldaki menüden şikayet, dilek istek bölümüne tıklayın. Açılan pencerede herhangi bir şeyi seçin. Sonra güvenlik kodunu yazın. Devam deyince ne oldu? 😀 Tabi ki hiç bir şey! istediğinizi seçin, güvenlik kodunu yazın ve devam deyin. Oyuncak gibi ancak uğraşırsınız 😀 Böyle de derdimizi, isteklerimizi, şikayetlerimizi dinler, duyarlıdır Kurt telekom 😀

Reklamlar

2 Yorum »

  1. Paket anahtarlaması sayesinde 3G sisteminde cihazlar bant genişliğini sadece veri alışverişi sırasında işgal ederler. Özet olarak, 3G’nin 2G’ye göre getirmiş olduğu en büyük yenilik, iletimin ses yerine veri odaklı olmasıdır. GSM (şu anki en yaygın cep telefonu standardı)

    Yorum tarafından telefon santrali — Mayıs 4, 2010 @ 3:23 pm

  2. Yani? Yanlış bir yorum olmuş zannımca 😀

    Yorum tarafından saykomatrixx — Mayıs 5, 2010 @ 1:37 am


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: