Saykomatrixx's Blog

Şubat 5, 2010

Hıncal Uluç Yeni Turgay Şeren Olmuş Haberimiz Yok.

Hıncal Uluç zatı muhteremini bitim kadar sevmem. Yazdıklarını okumam, kendine has gündemiyle, kendine has bir aşağılama ve küçümseme söylemi edindiğinden hazzetmem kendilerinden pek. Ama FriendFeedde geçen bir mesajla birlikte 4 şubat 2010 tarihli yazısına biraz göz gezdirdim. Hakikatten HınÇal yaşlanmış ve bunamaya benzer belirtiler göstermeye başlamış. İşte yazısının başlangıç kısmı:

Bende kablolu TV var.. Pek kullanmam. DigiTürk işimi görüyor çünkü. Zaten bir izlediğim maçlar.. Telekom’a ihtiyacım, teletext için. Bir haberi merak ettiğimde kanalların yazı servislerine girmem gerekiyor. DigiTürk’te bu hizmet yok..
Geçen cuma fark ettim ki, Kablolu TV’imde görüntü yok. Bağlantıları falan kontrol ettik, sabah erkenden Ercan’la.. Yerli yerinde.. Telekom’u arayıp arızayı haber verdik.. “Bugün gelirler” dedi notumuzu alan kız..

Paşam Berlin Panteri Turgay ile yarışmaya başladı, hani şu sağda oynayan kısa oğlan, santrofor zenci gibi futbolcu tanımlamaları ve yok eb… Ali Sami ile zirve yapan Turgay Amcamızdan sonra HınÇal amcamızda dünya gerçeklerinden ayrılıyor.

Türk Telekom A.Ş. 1 temmuz 2005’den itibaren bir özel şirkettir ve Kablo TV Hizmetleri Özelleştirme öncesi kurulan Türksat A.Ş. eli ile 21 Nisan 2005 tarihinden beri yürütülmektedir. Tabi pek muktedir HınÇal amca eline fatura alıp bakmadığından, yardımcısı, valesi, hizmetçisi her işi gördüğünden, çok önemli işlere ayırdığı o kıymetli zamanını evine gelen giden ile uğraşarak harcayamayacağından tüm bu olanlardan bihaberdir. Evindeki olan bitenden bu kadar bi haber birisinin kalkıp Türk futbolu hakkında ahkam kesmesi, yorum yapması ne kadar gerçekçidir orası tartışmaya açık bir konu zaten.  Bu yüzdendir ki vermediği bir hizmet yüzünden Türk Telekomu aramış, ve onlara derdini anlatmıştır.

E be yazar yazmaz keşke kendini futbol gerçeklerinden uzaklaştırıp, tarikatın dışındaki fikirlere kapını kapattında; yaşamdan, hayattan damı ayrıldın. Bari eline arada kredi kartı ekstresi, su faturası, digitürk faturası felan al, ne ne kadarmış, neye ne kadar para veriyormuşsun, hangi servis kim tarafından sağlanıyormuş biliver. Sonrada sağda solda madara durumuna düşme olmaz mı güzidem kasacım benim.

Hıncal Uluçun köşe yazısının tam metni için bağlantıyı kullanınız. http://www.sabah.com.tr/Yazarlar/uluc/2010/02/04/futbolseverleri_allah_korumus

Reklamlar

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: