Saykomatrixx's Blog

Aralık 8, 2009

TÜV Türk Araç Muayenesi Hikayesi

Bu sabah Meşhur Kırmızı Pejo 205 sahibi arkadaşım Umut ile TÜV Türk araç muayene istasyonu- İvedik yollarına düştük. Elimizdeki belgeler tamamdı. bir önceki gün Türkiye Makina Mühendisleri Odaları Birliğine 25 lira bayılmış ve LPG sızdırmazlık rapoyu almıştık. Yine dün meşhur Yeğenbey vergi dairesinden aracın borçsuz olduğuna dair kağıdı da edindik. Bugün ise saat 10 daki randevumuza gittik.

Vardığımızda saat 9:30 civarıydı. Nasıl gidileceğini merak edenlere ise bir tek tarif verebilirim. Eskişehir yolu, ODTÜ Kavşağından, istanbul yolu-Gimat yönüne giden yola giriniz. Hiç bir sapaktan dönmeden, alt geçit ve üst geçitleri kullanarak hiç bir ışıktan dönmeden karşıyaka mezarlığı istikametine devam ediniz ve vallaaa, karşınızda TÜV Türk tabelası kocaman.

Işıktan sağa dönüp hemen işlemler için büroya girdi Umut ağa. 125 lira bayıldı, sıra nosu aldı. Biraz beklemeden sonra çağrıldık. Bu benim muhteşem negatif karmalı arkadaşım muayeneden geçemeyecez, vermeyecekler oluru, olmayacak galiba diye diye muayeneden arabasını geçiremedi. Gerçi bu durumda acemiliğinin de payı var. Arabayı tamir için 10 değişik ustaya götürürse olacağı budur. Frenleri tutuyor ama yalpa yapıyormuş, emniyet kemer kilitleri değişecekmiş, LPG hortumu aşınmış değişmesi gerekiyormuş. Bunları duyunca Umutun gözleri bir doldu. Az daha ağlayacaktı. Çok üstüne gitmedim, zaten kendisi bol bol küfrediyordu. Onun yerine tamirata gittiği ve para bayıldığı frenci den hesap sormasını, bir daha da adam gibi bir usta ile sürekli çalışması gerektiğini dikte ettim. Eve geri geldik ama ben araç muayenesi nasıl olmalı, nelere dikkat etmeli prosedür nedir gayet bilgilendim ve aydınlandım. Belki kendi arabam olmayacak ama arabası olanlara elimdeki ışık ile yol gösterebilirim 😀 😀

Reklamlar

1 Yorum »

  1. sagolasın

    Yorum tarafından asar — Aralık 29, 2009 @ 9:25 pm


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: