Saykomatrixx's Blog

Kasım 18, 2009

Ekşisözlük İkiyüzlülerin Elinde mi? Yoksa İkiyüzlülük Site Politikası mı?

Çok basit olaylar üzerinden gerçekleştireceğim bu blog girdisini. Friend feedde geçen olay şudur. Erdal Kaplanserenin 17 Ekim 2009 tarihli feedinde deki girdi “Ekşi Sözlük’te 2002 senesinde girdiğim bir bkz az önce sözlük avukatı Kanzuk tarafından -“götümüze girebilir” gerekçesiyle- silinmiş. Çöp kutusunda gördüm. Başlık Deniz Akkaya. Entry ise kelime oyunlu bir bkz’dan ibaret: (bkz: deniz atkaya) şeklinde…Başbakanımızın kediye benzetildiği karikatürü dava etmesine oturma organlarımızla gülmüştük ya…”

Sözlük avukatı Kanzuk niye götümüze girebilir diyor? Belliki maddi bir takım tazminatlardan korkuyor. İyi güzel. Tamam hadi orasını anladım peki bu başlık ne?

Tanrının yüzüne tükürmek . Açıkçası burada götlerine kaçacak hiçbirşey yok anlaşılan. Niye? Tanrı fiziki bir varlık değil. Çünkü Tanrı inip Kanzuk efendinin üfürükten avukatçılık oynadığı ekşisözlük sitesine karşı manevi tazminat davası açamaz. Çünkü Kanzuk efendiye göre birisine Atkaya demek kişisel hakkın ihlali iken, din ve vicdan hürriyetini kim takar. Peki TCK m 125 f3 b3’e göre hakaret suçunun unsurları nedir acaba? Avukatçılık oynayan Kanzuk bey bunu da cevaplayabilir mi? “Efendim kişisel düşünce kanı” mı diyecek? Peeeh. Körler ve sağırlar birbirini ağırlıyor. Açıkçası savcılığa suç duyurusunda bulunmayı düşünüyorum. İnanç olunca ne kadar serbestiz değil mi? İktidarda islami kimliği ağır basanlar var diye küfret inanca kutsala sonra da demokrasi özgürlük. Ha… derler adama.

Reklamlar

1 Yorum »

  1. aslında righettiye bakmak için sitenize girdim. ben de bir ekşisözlük yazarıyım benzer bir konu yüzünden ben de bir preatorla kavga ettim ve net bir şekilde söyleyebilirim ki ikiyüzlüler. hakaret aslında prim yapmalarını sağlıyor ve dava açılamadığı sürece bundan hoşnutlar. hakkaniyet fln da umurlarında değil. sözde bir özgürlük kavramıyla yönetiliyor site. yani bir ideolojiye/dine her türlü küfür savrulurken gerek kendi görüşlerinin bu yönde olmasından gerek umurlarında olmamasından görmezden geliyorlar. “bkz:hypocrite”

    Yorum tarafından gerçek ismim değil — Mart 6, 2010 @ 12:40 am


RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da Blog Oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: