Saykomatrixx's Blog

Ekim 30, 2009

Grup Toplantısı

Filed under: Gündelik — saykomatrixx @ 1:14 pm

bugün Staj gurubunun 2. toplantısını gerçekleştirdik. Peki nasıl oldu bu toplantı? Efendim kan ter içinde staj toplantısına vaktinde yetişmeyi becerdim. Yerimize geçtik, ancak öndeki 4 sıra bomboş bir şekilde bırakılmıştı. Danışmanımız olan Zeynep hanımın gözünden bu kadar büyük bir boşluk kaçamazdı, kaçmadı da. Bizlere ön taraflara oturmamızı salık verdi. Sonra Soru cevap kıskacı şeklinde bir avukatlık nedir, meslek kuralları nelerdir konusuna daldık.

Sevgili diğer gurubun danışmanı Ayşe hanım kanundan bir kaç birşey okumadan önce + yıl boyunca çalışıp edindiği NLP yönteminden bir şeyler sattı bize. Kendi açımdan pek gerekli görmesem de, orada bulunan pek çok arkadaşın bu tip bir yaklaşıma ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Avukat dediğiniz biraz haşırlı neşirli, etrafı ile iletişim halinde olmalı. Ben en son öğrenciliği 5 sene önce yaptığımdan ortamın çokta anlatan dinleyen şeklinde gerçekleşmeyeceğinin farkındaydım. Oysa pek çok arkadaş yeni mezun olmasından solayı öğrencilik psikolojisini üstünden atamamış ancak zamanla bunu da aşacaklarından eminim.

Gurup sözcülüğü olayını belirtti bir ara Zeynep hanım, ilk başta tereddüt etsem de elimi kaldırdım, ancak benden böyle bir hareket beklediğini söyledi. Açıkçası anlamadım, iyi bir şey mi? Yoksa kötü birşey mi belirtmek istedi? Daha sonra verilen arada grup sözcüsü konusu bir kez daha gündeme gelince Zeynep hanım 2 kişi seçilmezse kendisinin 2 kişi atayacağını belirtti. Bende ciddi bir şekilde sözcülük için üye olduğumu yineledim. Pek olumlu düsünmese gerek ki benden başka sözcü olmak isteyen olup olmadığını soracağına, 2 kişinin seçilmesi gerektiği konusunu yineledi. İlginç 😀 bizim toplumumuzda bu gibi işler genelde kendini öne atan, bu işi yapmak isteyenin üstüne kalır genelde ancak Zeynep hanım daha demokratik bir ortam düşünse gerek :D.

Sonraki dersler listede İlamsız İcra olarak geçmekteydi ancak Av. Ertuğrul bey ilamsız icrayı anlatacağını öğrenince şaşırdı, hatta bize icra hiç anlatılmadığını kavrayınca sandalyeden düşecekti ama sağolsun arkadaşlar tuttular. Kendisini tanıttı ilamsız icranın pek konusu olmadığını söyledi, Programda olmamasına rağmen ilamlı icrayı daha çok anlattı. Sevimli birisi Sivaslıymış kendisi. 74 te Atatürk Lisesine gelmiş okumak için, sonrada Ankara Hukuğu bitirmiş olsa gerek. 48 yaşındaymış. Blok yaptı, ama yine de anlatacakları bitmedi. Nazım beyin sınıf kapısıyla haşır neşirliği olmasa daha da anlatacaktı ama daha fazla dayanamadı ve bizi bırakmak sorunda kaldı. Ancak söylediği şeyler stajyerler olarak hiç hoşumuza gitmedi. Göreceğimiz her dersle ilgili çalışma yapacağımızı ve bu çalışmaları  dosyalamamız gerektiğini, staj sonunda da mülakattan önce değerlendirileceğini söyledi. Bu yıl ilk kez başlanan bir uygulamaymış kendileri. Zaten yeni olan ne varsa ilk bana denk gelir anasını satıyım. Neyse yapacağız elimiz mahkum. Bir ilam, o ilama göre de takip talebi, icra emri ve icra zarfı yapmam gerekiyor. Sanırım hafta sonu Tolganın yanına uğrayacağım. Hem biraz öğretir hemde ondan kaynak alabilirim.

Toplantıdan sonra Enginle buluşacaktık ama onun işi uzadığı için görüşemedik, bende atlayıp arabaya eve geldim. Yarın yeğenimin doğum günü olduğundan Öğretmen evine yaş pasta siparişi verdik, yarın hem onu alırım hemde CePadan istediği Barbie kitabını alırım. Yarın onun günü 😀

Reklamlar

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: