Saykomatrixx's Blog

Ekim 30, 2009

Bunları Biliyormusunuz?

Filed under: Güncel — Etiketler:, , , — saykomatrixx @ 1:40 pm

—> Belçikanın kolonisi olan Ruandada bizzat Belçikalıların bu ayrımı getirdiğini ve açık renkli ve dar burunlu afrikalı zencilerin Tutsi, daha koyu derili ve geniş burunlu zencilerin de Hutu olarak ayrıldığını, Tutsileri daha estetik bulan Belçika yönetiminin onları yönetimini yanında taşeron olarak çalıştırdıklarını ve yerel halkı ezmede maşa olarak kullandıklarını, Hutu-Tutsi karşıtlığının ve nefretinin temelinin burdan çıktığını, 1994 yılında Ruanda da gerçekleştirilen soykırım sonucu 1 milyona yakın kişinin öldürüldüğünün tahmin edildiğini biliyor muydunuz?

—> Danimarka’da 2005 yılında yayınlanan ve islam peygamberine yönelik ağır hakaret ve aşağılayıcı öğeler barındıran karikatürlerin dün Danimarka Özgür Basın Derneğince 1000 adet çoğaltılarak “Özgür Basın” adına satışa sunulduğunu biliyormusunuz?

—> Prof. Dr. Oktay Sinanoğlunun son kitabının genetik şifreleri ile oynanmış tarım ve bitki çeşitleri ile ilgili olduğunu, bu konuyla ilgili en çarpıcı açıklama ve yazıları içeren kitabının bugün “Ölüm Tohumları” isimli kitabı adıyla kitapevlerinin vitrinlerinde olacağını ve Prof. Dr. Oktay Sinanoğlunun Amerika devletine Azmanistan adıyla hitap etmeyi sevdiğini biliyormuydunuz?

—> 28 Mart 2009 günü vefat ettiği duyurulan BBP Genel Başkanı “BAŞKAN” Muhsin Yazıcıoğlu ile birlikte aynı halikopterde olan IHA ajansı muhabiri İsmail Güneşin kamerasındaki kayıtların olay yerinden savcılığa intikal ettirildikten sonra silindiğini, boş olarak ailesine 2 kasetin ve IHA’ya 1 kasetin teslim edildiğini. Ailesine teslim edilen kasedin ilk 17 dakikasındaki boş alanın IHA tarafından çözümlenerek Muhsin Başkanın helikopter uçuşu ve Kahramanmaraşta ki mitingi ile ilgili görüntülerin elde edildiğini biliyormuydunuz?

—> Danimarka eski Başbakanı Hogh Rasmussenin NATO genel sekreterliğine seçilmesi konusunda sadece mırıldanabilen, adam gibi bir argüman ve veto tehdidini öne süremeyen Türkiye’nin NATO’nun mızıkçı ortağı yaftası yememek için 43 yıl önce kendi isteği ile NATO’nun askeri kanadından ayrılan Fransanın tekrar dönüşüne yönelik oylamada sessiz sedasız EVET oyu kullandığını biliyormuydunuz?

Reklamlar

Yorum Yapın »

Henüz yorum yapılmamış.

RSS feed for comments on this post. TrackBack URI

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da ücretsiz bir web sitesi ya da blog oluşturun.

%d blogcu bunu beğendi: